eesti liikumispuudega inimeste liit

märka puude taga inimest

Kontakt

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit
Registrikood 80067455
✉ Endla 59, Tallinn
☎ Telefon: 6720223
✉ E-mail:
Tegevjuht: Veiki Laan
✉ E-mail:
Telefon: 51 75 842

 

 

A/a EE712200221011350780, SWEDBANK, SWIFT kood/BIC: HABAEE2X

Annetusi Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu toetuseks saab teha kontole:
a/a EE512200221030393016, SWEDBANK, SWIFT kood/BIC: HABAEE2

 

Puuetega inimesed meie majas? Ei, aitäh.

50304728 596531864110452 5964849412453695488 n

Alloleva artikli kirjutasin ma valmis eelmise nädala lõpus. Olen püüdnud saada seda nii DELFI-sse kui Õhtulehte. paraku edutult. Kuna mulle siiski antud teema läheb korda ja olen lubanud aidata seda suurema kella külge panna, siis avaldan originaalteksti oma poliitiku FB lehel. Tegemist ei ole just ideaalse variandiga, aga loodetavasti siiski sammuga lahenduse suunas.

Puuetega inimesed meie majas? Ei, aitäh.

Mis te teeksite, kui te kuuleksite situatsioonist, et üks koolitusfirma soovib luua oma ruumidele ligipääsu liikumispuuetega inimestele, et ka neil oleks võimalik koolitusest osa saada, kuid maja teised omanikud (korterite elanikud), kus firma tegutseb, on sellele vastu? Võimatu, ütlete? Et tänases Eestis, kus ühiskond on kasvanud, selline asi võimalik pole. Aga paraku just selline situatsioon Tallinnas lahti rullunud on.

Lasnamäe serval, kortermajas aadressiga Kivimurru 7, tegutseb koolitusfirma EV Koolitus MTÜ. Mõni aeg tagasi soovisid nad rajada oma esimesel korrusel asuvate ruumideni viiva kaldtee, mida saaksid kasutada nii ratastoolis liikujad kui lapsevankriga vanemad. Sellele oli aga vastu maja korteriühistu liikmed, tuues esile absurdseid vabandusi, näiteks, et kaldteel liikuvate rataste müra häirib majaelanike. Tõsiseltvõetavaid põhjuseid kaldtee rajamise vastu ei ole. Küll on soovitatud vastuseisjate poolt rajada ratastoolilift, aga kaldtee on odavam, lihtsam ning meie kliimasse paremini sobituv. Ka pole ohtu, et see kõige ebasobivamal hetkel ei tööta. Seejuures tuleks ära mainida, et koolitusfirmal on vahendid kaldtee rajamiseks olemas tänu SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile ning korteriühistu ise omalt poolt midagi panustama ei peaks ja nad saaksid majale lisandväärtust andva rajatise tasuta.

Antud situatsioonist kuulsin esmalt @Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit esindajate käest ja pöördudes nimetatud koolitusfirma esindaja poole, selgus, et jutt vastab igati tõele. Püüdsin ka ise kirjutada antud maja korteriühistule, et kuulda nende poolset versiooni loost, lausa kahel korral, paraku vastust sellele ei järgnenud. Seetõttu võtangi ette järgmise sammu ja kirjutan sellest avalikult. Avalik asjade lahendamine pole kunagi meeldiv, aga sellistes situatsioonides võib see lõpuks viia tulemuseni, sest üldiselt ei meeldi kellelegi olla ühiskonna teravdatud negatiivse tähelepanu all. Ja see ongi eesmärk.

Eesmärk oleks siis see, et kaldtee nimetatud firma juurde siiski saaks rajatud. Me ei saa ega tohi tõrjuda inimesi, s.h. liikumispuudega inimesi, seda eriti otsitud põhjustel. Kui antud objekti valmimine võimaldab rohkematel inimestel erinevatest koolitustest osa saada, siis on ju paljud sellest võitnud ja keegi kaotajaks ei jää, sest reaalses elus ju kaldtee ühelgi moel inimesi ei sega.

 

Liidu teated