eesti liikumispuudega inimeste liit

märka puude taga inimest

Kontakt

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit
Registrikood 80067455
✉ Endla 59, Tallinn
☎ Telefon: 6720223
✉ E-mail:
Tegevjuht: Veiki Laan
✉ E-mail:
Telefon: 51 75 842

 

 

A/a EE712200221011350780, SWEDBANK, SWIFT kood/BIC: HABAEE2X

Annetusi Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu toetuseks saab teha kontole:
a/a EE512200221030393016, SWEDBANK, SWIFT kood/BIC: HABAEE2

 

Kooliaastat alustab Tartus Esimese koolikella jooks

Link originaalartiklile

Tarbatu Tervisepark OÜ

jooks

7. august / 31. augustil toimub Tartu kesklinnas Esimese koolikella jooks, millega saavad suured ja väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

Esimese koolikella jooksul on täiskasvanutele ja gümnaasiumile kavas 3 km distants Toomemäel, samuti on  eraldi stardid 3- kuni 6-aastastele, 1.-4. klassi ja 5.-9. klassi  lastele. Jooksudele saab registreeruda 28. augustini internetis aadressil www.tervisepark.ee/uudised ning ka võistluspäeval kohapeal.

Lisaks sellele oodatakse ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palume teha vähemalt 1€ annetus! Ratastoolirallile saab eelnevalt registreeruda telefonil 5342 0760 või .

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost teeb demosõidu käsijuhitava sportkardiga, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid,  võimalus osaleda Nutrilligent OÜ tervisliku toitumise töötoas. ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist,  Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukool esineb tantsulise etteastega, Kõrgem Sõjakool ja Päästeamet näitavad sõidukeid ja varustust,  Eesti Invaspordi Liit ja Eesti Paraolümpiakomitee tutvustavad erinevaid invaspordivõimalusi.

Õhtu pärliks on väike kontsert Lauri Liivilt ja Olav Ehalalt! Ürituse avab Tartu linnapea.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa 20 vabatahtlikku. Loositavad auhinnad paneb välja Sportland.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760;

Liidu teated
Uudised