Autovabaduse puiestee kogemusrajal saab astuda liikumispuudega inimese kingadesse

Kogemusrada

Tartu Linnavalitsus PRESSITEADE 14.07.2021
Autovabaduse puiestee kogemusrajal saab astuda liikumispuudega inimese kingadesse
 
Autovabaduse puiesteelt leiab sel suvel kogemusraja, mille eesmärk on pöörata tähelepanu raskendatud liikumisvõimega inimeste ligipääsetavusele ühiskonnas ja läbi enda kogemuse aidata paremini mõista, milliste takistustega tuleb ratastoolikasutajal igapäevaselt silmitsi seista.
 
Ligipääsetavus on raskendatud liikumisvõimega inimesele väga oluline, et iseseisvalt igapäevatoimetustega hakkama saada ning tunda end ühiskonnas kaasatuna. Kohapeal olevate ratastoolidega saab igaüks panna end proovile erinevatest takistustest koosneval rajal. Kogemusrajale on oodatud inimesed ka enda liikumisabivahenditega.
 
Kogemusraja ratastoole saab tasuta kasutada kogu Autovabaduse puiestee territooriumil, et ka vähendatud liikumisvõimega inimesed saaksid üritust täies ulatuses nautida.
 
Kogemusrada avatakse kesklinna pargis homme, 15. juulil kell 17.30. Kõik huvilised saavad seda läbida kuni Autovabaduse puiestee lõpuni. Raja panid kokku Tartu linn ja tervise- ja invaabivahendite müügi ja rentimisega tegelev ITAK OÜ.
 
Autovabaduse puiestee toimub tänavu 9. juulist kuni 8. augustini. Üritust korraldavad Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega. Loe lähemalt  www.tartu.ee/autovabadus.
 
Rutt Ernits-Sups
Avalike suhete osakonna kommunikatsioonispetsialist
Tartu Linnavalitsus
+372 736 1123 |+ 372 5554 0731 | Skype: rutt.ernits