Rahvusvaheline ratastoolipäev
1. märts on rahvusvaheline ratastoolipäev.
Inimesele, kel pole võimalik kõndida, on ratastool hindamatuks abimeheks, mis aitab tal elust osa võtta. Tulevik liigub vastupidavamate, kergemate ja ka nutikate ratastoolide suunas.
Rahvusvahelise ratastoolipäeva kutsus ellu Suurbritannias elav Steve Wilkinson, kes sündis seljaajusongaga ja on suure osa oma elust liikunud just ratastooli abil. Ratastooli-Steve´ile, nagu teda kutsutakse, tundus, et lisaks liikumisraskustega inimeste päevale oleks vaja eraldi tähtpäeva ratastoolile.
Esimene ratastoolipäev toimus 2008. aastal, 1. märtsil. Kuupäeva valis Steve Wilkinson oma varalahkunud ema sünnipäeva järgi. Uus tähtpäev leidis positiivset vastukaja ning praeguseks on see levinud Austraaliasse, Nepaali, Senegali, Bangladeshi ja Ameerika Ühendriikidesse, kus korraldatakse 1. märtsil loenguid, ratastoolisportmänge ja erinevaid aktsioone, et näidata – ratastoolis inimesed saavad olla aktiivsed, võtta elust osa ja anda oma panuse ühiskonna edendamiseks. Samas on ratastoolipäeva üks eesmärk alati mõelda ja pakkuda abi ka neile miljonitele inimestele maailmas, kes ratastooli vajaksid, kuid ei saa seda endale võimaldada.
Ratastool ei ahelda, vaid avardab maailma ja võimalusi.