Märtsikuu tegemised 2024
Ilusat vastalanud kevadet ning loodame, et kõigil ka lihavõtted möödusid mõnusalt ja mune koksides! Teeme nüüd väikese sissevaate meie märtsikuu tegemistesse.
Tuletame meelde, et alates 1. aprillist avanes vaba registreerimisvoor liidu suvelaagrisse – 25.-27.06.2024 toimuvatele suvepäevadele on oma elukohajärgse ühingu kaudu nüüd kuni kõikide kohtade täitumiseni võimalik end kirja panna igal soovijal limiidivabalt, seega ootame jätkuvalt aktiivset osavõttu!
08.03.2024 toimus liidu juhatuse koosolek, kus seekord osales külalisena ka Maarja Matteus Hundipealt, et arutada ligipääsetavuse küsimusi loodava elamukvartali osas.
Esitatud on ka KÜSKi projekt, millel praeguseks on edukalt läbitud 2 vooru. Projekti taotlusvoor lõppeb juuni algul. Liit taotles 4 kavandatava koolituse tarbeks toetust summas 18 000€.
Jätkuvalt on ülevaatamisel ka invaabivahendite jaotuskava, milleteemaline kohtumine Sotsiaalkindlustusametiga on liidul planeeritud maikuusse.
Ühtlasi jõudis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduni esmakordselt pärast poliitiliselt keerulise olukorra algust ajutist kaitset omav Ukraina liikumispuudega kodanik, kes vajas nõustamist, kas ning kuidas taotleda omale liikumisabivahend.
20.-23. märts toimus Tallinnas Kanuti Gildi saalis erivajadustega inimeste etenduskunstide festival „Erisuste erinevused 2024”.
22.03.2024 oli päevateemade hulgas ka vestlusring liikumispuude ja Eesti etenduskunstide seostest ning liikumispuudega inimestega ja neile loodud lavastustest. Päev algas SILVER WHEELS ratastoolitantsurühma esinemisega. Oma loomingu ja kogemuste põhjal vestlesid koreograafid Eve Mutso, Kaie Seger ning Liis Vares. Lisaks neile jagas oma kogemust etendustes osalemises kogemusnõustaja Tom Rüütel. Vestluse moderaatoriks oli Kanuti Gildi saali kuraator Eneli Järs. Lisaks toimusid vestlusringid kuulmispuude, eesti viipekeele ja Eesti etenduskunstide seostest ning kuulmispuudega inimestega ja neile loodud lavastustest, intellektipuude ja Eesti etenduskunstide seostest ning vaimse puudega inimestega ja neile loodud lavastustest, samuti intellektipuudega tegelaskujudest Eesti laval. Lisaks tuvustasid festivali peakorraldaja Jaanika Juhanson ja Kristi Leppik etenduskunstide projekti „KOGE”, mis on neuroerinevate ja/või psüühikahäiretega inimeste kogemuste mõtestamise ning etenduskunstide vormi tõlkeprojekt. Päeva lõpetas pimedate ning vaegnägijate Terateatri lavastus Liis Seina näidendi “Kustpoolt puhub tuul” ja dokumentaalmaterjalide põhjal.
26.03.2024 osalesid Eesti Puuetega Inimiste Koda ja Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus Suure-Jaani kooli projektinädala raames teemapäeval "Inimene ja ühiskond". Päeva peamiseks eesmärgiks oli kujundada teadlikkust ühiskonnas toimetuleku erinevatest aspektidest. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu esindajana olid kaasa löömas Maikel Mõttus, kes koos hea sõbra, Eesti Lihashaigete Seltsi esimehe, Jüri Lehtmetsaga 5.-7. klassi õpilastele oma elust rääkisid. Lisaks osalesid Kuulmisbuss, Silver Pulk Pärnu Pimedate Ühingust, juhtkoer Joosu MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingust, Marek Morel, Aigar Mätlik, Tanel Dubov, Ats Palk, Siiri Siimenson ning Kaire Kasepõld Haapsalu Neuroloogilisest Rehabilitatsioonikeskusest. Suured tänud EPIKoja esindaja Kadri Palkile, kes meid kaasas!
27.03.2024 toimus Tallinna Puuetega Inimeste Kojas ELIL Noortekogu asutamiskoosolek. Tegemist on organisatsiooniga, mis koondab isikuid, kes soovivad oma aktiivse tegevusega panustada huvikaitsevaldkonda ning Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevustesse eraisikuna, kuid kes ei soovi end siiski konkreetselt siduda elukohajärgse invaühinguga. Asutamiskoosolekul valiti uue organisatsiooni nimi ning juhatuse liikmed - juhatusse kuuluvad: Maikel Mõttus, Jüri Lehtmets, Jevgeni Gorlevski ning Raido Remmel - koosseis valiti 2 aastaks. Hetkel käib aktiivne töö dokumentatsiooni korrigeerimise kallal, et seejärel jõuda sisulise tööni, millest ka kohapeal kollektiivselt räägiti. Soovime uuele noorteühendusele suurt edu ning jagame Teiega nende tegemisi kindlasti ka tulevikus!