"Jõulutunnelis" koguti liikumispuudega inimeste treeningsaalide sisustamiseks 217 941 eurot

Jõulutunnel | FOTO: ERR

Annetustelefonid olid avatud 26. detsembri südaööni ning annetustena kogunes  215 400 eurot. Lisaks on liidu annetuskontole kantud 2541 eurot - kokku siis 217 941 eurot.

ETV heategevusprogrammi "Jõulutunnel" eesmärgiks oli tänavu koguda raha spetsiaalselt liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaalidele vajalike seadmete  ostuks.

Annetuskõnesid vahendasid teenustasuta Telia Eesti, Elisa, Starman ja Tele2.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tänab Eesti Rahvusringhäälingut  ja inimesi, kes saate kordamineku eest hea seisid:  "Jõulutunneli" stuudiorežissöör oli Maire Radsin, ülekanderežissöör Marek Miil, videorežissöör Aile Ellmann, toimetaja Marika Kaasik, vastutav toimetaja Ulvi Pihel, assistendid Dmitri Hljupin ja VladlenPobjaržin, muusikatoimetaja Kaia Häelme, kunstnikud Ivi Piho ja Marek Jakobi, juhtoperaatorid Tarmo Korol ja Raul Priks, Collegium Musicale produtsent oli Ruth Alaküla, "Jõulutunneli" produtsent oli  Ene-Maris Tali.

Saatejuhid olid Piret Järvis ja Urmas Vaino. Stuudios esinesid muusikud Ott Lepland, Rasmus Rändvee, Inga ja Toomas Lunge, Daniel Levi, Sandra Nurmsalu, Janika Sillamaa, Kaarel Orumägi ja Trio Romansid. Saatejuhtidel olid külas Jako Stein, Tõnis Niinemets perega, Teele Pärn, Anneli Teder-Braschinaky, Kristo Rajasaar, Raivo Kokser, Kätlin Vau, Mihkel Kama, Maarja Virkus, Margus Hoop ja Avo Hein.

Tänavu ühines "Jõulutunneliga" ka Raadio 2. Aastahiti hääletusnumbrit valides said helistajad öelda oma tänavuste lemmiklugude nimed ning annetada ühtlasi "Jõulutunneli" heaks 5 eurot. Raadio 2 meeskonnas olid Kristo Rajasaare, Maarja Merivoo-Parro ja Eeva Esse. Saatejuhtidel käisid külas Signe Falkenberg, Meelika Ebrok, Kristi Viisimaa ja Avo Hein.

Lisaks korraldas "Jõulutunnel" tänavu kaks kontseti Niguliste Muuseumis. Esimesel kontserdil esines kammerkoor Collegium Musicale, solistideks Katrin Targo ja koori dirigent Endrik Üksvärav. Tänud  Niguliste Muuseumile ja direktor Tarmo Saaretile!

Teisel kontserdi laulsid Birgit, Tanja, Mikk Saar, Pearu Paulus, Hanna-Liina Võsa, Kalle Sepp, Getter Jaani, Beyond Beyond, vokaalansambel "Others" ja Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel. Lauljaid saatis ansambel Swingers.

Videote  autorid olid Marit Valk, Jüri Muttika, Anna Gavronski, Aivi Parijõgi, Christel Karits, Hannes Hermaküla  ja Silver Kuusik. Oma loo jutustasid  Evelin Laul ja tema poeg  Marken , Kai Rääst, Rain  Suursaar, Mart Laar, Janek Riives, Margus Elts ja Daniel Kotsjuba. Täname ka Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust.

Ei ole kahtlust, et Eesti inimesed on väga suure südamega. Seda näitab toetajate arv. Kümned tuhanded hoolivad, et meil, liikumispuudega inimestel, läheks paremini. Südamlik tänu kõigile! Saame täie kindlusega öelda, et treeningsaalid tulevad nii Tallinnasse kui Tartusse.

Treeningsaali toetuseks võib jätkuvalt teha ülekandeid Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetuskontole EE512200221030393016, märkides selgituseks Jõulutunnel.

Aitäh hoolimast!