Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit koostöös Nõmme Linnaosa Valitsusega viib Nõmme Rabajooksu raames läbi mitu aktsiooni.

Info Rabajooksu kohta, mis täieneb jooksvalt aadressil: http://www.tallinn.ee/est/rabajooks/

Vaata kajastust ka siit: Nõmme Sõnumite blogi

rabajooks

87. Rabajooks toimub 9. aprillil 2017Harku raba teedel. Stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. 

Starditakse tunni jooksul (kell 11.00-12.00). Finiš suletakse kell 13.00

Rabaringi pikkus on 6,3 km. Soovi korral võib läbida mitu ringi. Rabajooksule on oodatud ka kepikõndijad ja jalutajad. Rabajooksust osavõtt on kõigile tasuta. Osalejate vahel loositakse välja ka eriauhinnad.

Rabajooksjatel on võimalik enne starti kella kümnest proovida vigursõitu ratastooliga. Selleks paneb ELIL maha vigursõiduraja ja toob proovimiseks kohale vajalikud ratastoolid.

 

Algab kampaania: „Aitame kaksikud liikuma!“

IMG 7401

Kaksikud Kristofer ja Kenneth

Foto: Jukko Nooni

Rabajooksjate ja teiste heade inimeste abiga käivitame kampaania, mille eesmärgiks on koguda raha Nõmmel elavatele 2-aastastele erivajadustega kaksikutele Kennethile ja Kristoferile spetsiaalse kaksikute käru ostmiseks.

Kenneth ja Kristofer on 2-aastased kaksikud, kes elavad vanematega Nõmmel. Omavahel vennad on nagu vennad ikka. Mõnikord vaidlevad omavahel või kui ühel neist paha tuju, siis teine üritab lohutada.

Teistest kaksikutest teeb poisid eriliseks tõsiasi, et nad sündisid sügavalt enneaegsetena kõigi sellega kaasnevate probleemidega. Vanem kaksik, raske puudega Kristofer, sai 3-4-kuuselt koju, sügava puude saanud nooremaga oli muret rohkem, iseseisvalt hingama hakkamine võttis aega ja tekkinud sepsis seadis poisi elu ohtu.

Nüüd, kui vanematel esimene, kõige raskem periood seljataga, on kogu pere kodus ja lapsed õpivad iga päev midagi uut. Vanem poiss kõnnib ringi, seletab ja katsetab emme-issi närvikava vastupidavust. Noorem poiss õpib iga päev aina paremini pead hoidma. Liikumispuude tõttu ta ei kõnni, aga siputamine on nii selge, et silmist teda lasta ei saa. Kenneth on parem suhtleja kui vanem venna, temast õhkub palju positiivsust, mis tasakaalustab Kristoferi tormakust ja annab ka emale-isale hea tunde.

Pere unistuseks on saada kaksikutele spetsiaalne funktsionaalne järjestikuse istumisega käru, millega jalutama minna, mida saab muuta ka vastastikku istumiseks, oleks reguleeritav vastavalt poiste kasvule ja vajadustele ning kestaks kaua.

 

kaksikutele

Jalutuskäru pilt on illustratiivne

Aidakem koos pere soov - Kristoferile ja Kennethile mõnus jalutuskäru – ellu viia!

Tee ülekanne Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetuskontole Swedbankis EE512200221030393016, märgusõnaks Jalutuskäru kaksikutele

Saldo seisuga 09.04.2017 - 1043.60 €

Lisa annetuskasti Rabajooksul tehtud summa133 €

17.04.09 Annetuskast 20170410 115056 resized

Teeme koos head!

 2Capture             2017 elil uuendatud logo